Budowa lub remont? Badamy wydatki

Planując budowę swojego domu, warto jest tak wytyczyć wykonanie wszelkich prac budowlanych, żeby ukończyć inwestycję przed nastaniem zimy. Wobec tego w związku z tym najpoprawniej jest nawiązać pierwsze prace budowlane z nastaniem wiosny, wówczas jest największa okazja zakończenia inwestycji przed zimą.

Jeżeli jednakże tak się nie stanie, pewne prace są także możliwe do wykonania w miesiącach zimowych. Jeśli nie zdążymy obiektu otynkować, nie ma większego kłopotu, wolno tą czynność pozostawić na wiosnę. Najważniejsze jest zadaszenie domu przed zimą, żeby bronić już wykonane prace przed nieprzydatnymi warunkami atmosferycznymi. Najczęściej tynkowanie oraz murowanie ścian jest dopuszczalne, jeśli temperatura powietrza nie jest niższa aniżeli plus 5 stopni Celsjusza. Jeżeli wewnątrz jest już ogrzewanie, przez całą zimę można bez pośpiechu wykonywać prace budownicze we wnętrzu. Nawet jeśli nie ma jeszcze wstawionych w obiektu okien, wolno egzekwować prace po zaklejeniu folią otworów okiennych, aby chronić wnętrze mieszkalne przed minusową temperaturą i opadami.

Jeśli nie ma we wnętrzu ogrzewania, wolno prowizorycznie zamontować piecyk grzewczy, tak nazywaną kozę. Planując konstrukcję domu, pierwszym szczegółem podjętego w tym aspekcie działania będzie z pewnością znalezienie stosownej działki – warto również zadbać o Producent Szamb Betonowych. W tym momencie powstaje dylemat, jakiej wielkości ma to być działka – ta o niedużych rozmiarach będzie na pewno mniejszym kosztem pieniężnym, niemniej jednak inne kwestie wskazują, że posiadanie obszernej działki pod budowę ma wiele zalet. W głównej mierze nie będziemy ograniczeni wielkością budynku mieszkalnego, który będziemy budować – należy wziąć również pod uwagę rozbudowę domu w przyszłości. Również kwestia dobudowania budynków gospodarczych lub garażu również będzie niedopuszczalna przy działce nazbyt małej.

Od czasu do czasu zdarzają się działki o relatywnie kolosalnej powierzchni całkowitej, jednakże o kształcie prostokąta niesłychanie wydłużonego, tak, że działka najzwyczajniej w świecie jest nadzwyczaj wąska. Jest to niekorzystne, ponieważ będzie niemało trudniej zbudować na takiej działce dom, umeblować w ogóle potem taką działkę. Nie powinna ona więc mieć mniejszej szerokości niż 20 metrów, musimy bo uwzględnić przepisy, zgodnie z którymi odległość ściany domu od granicy działki ma wynosić nie mniej niż 4 metry (jeśli ściana ma otwory okienne bądź też drzwiowe).

1 Komentarz

Dodaj komentarz