Co jeść w czasie ciąży? Wypróbuj i doglądaj o zdrowie

Słuszna dieta jest posadą wyśmienitego samopoczucia matki oraz rozkwitu naszego potomka. Nie trzeba odżywiać się za dwoje, jest to najogromniejszy błąd, przyszłych mam, potrzebne jest tylko 300 kalorii więcej aniżeli szablonowej diecie. W ciąży powinno się przytyć od 9 do 12 kilogramów, większy przyrost to ryzyko cukrzycy oraz nadciśnienie oraz późniejsze problemy z powrotem do wagi sprzed ciąży. W diecie dam ciężarnych wypada uwzględniać wapń, jakiego najwięcej jest w mleku, przetworach mlecznych, brokułach i łososiu.

Prócz tego dieta ciężarnych kobiet powinna być bogata w białko zawarte w jajkach, tuńczyku, orzechach, kiełkach. Pamiętać trzeba również o żelazie, którego bogatym źródłem są czerwone mięso, szpinak, soja, suszone owoce. Do tego niemało warzyw oraz owoców co zapewni przyszłej mamie prawidłową ilość witamin oraz minerałów. Kobieta w ciąży potrzebuje więcej snu i relaksu. Skutkiem tego przyda się codzienna drzemka i odpoczynek z nogami dźwigniętymi lekko do góry. Taka pozycja ma okazję obniżyć opuchliznę nóg i zapobiec żylakom. Pani w ciąży ma starać się rozluźnić, unikać stresów oraz poprawiać własne samopoczucie w każdy możliwy i przyjemny sposób np. czytać książkę, oglądając telewizję, odprężenie w ciepłej kąpieli – poleca to kalendarz ciąży. Można odwiedzać na masaże, pielęgnując jogę dla pań ciężarnych oraz w głównej mierze mnóstwo przebywać na ożywczym powietrzu. Ostrożny drobny wysiłek dobrze wpływa na krążenie, to właśnie dzięki czemu do maluszka łatwiej dociera tlen oraz składniki odżywcze.

Skutkiem tego w trakcie ciąży warto jest uprawiać dozwoloną gimnastykę oraz uczęszczać do szkoły rodzenia. Nie wolno uprawiać niemniej jednak sportów urazowych oraz unikać generalnych porządków. Po ładnych, w pewnych sytuacjach męczących dziewięciu miesiącach nadchodzi czas rozwiązanie i spotkania maluszkiem. Każdy poród przebiega nieco inaczej, w następstwie tego warto dowiedzieć się czego można spodziewać się na sali porodowej. Wybitnie porządnym informatorem okazują się zajęcia w szkole rodzenia i rozmowa z doktorem prowadzącym czy też położną. Żaden niemniej jednak lekarz, położna czy inna osoba nie jest w stanie opisać dokładnie, jak będzie przebiegał poród konkretnej damy.

Dodaj komentarz