Czarter jachtów – czy to fajna atrakcja?

Większa część osób decyduje się na zaplanowanie urlopu w najgorętszym czasie wakacyjnym. To zrozumiałe, w końcu wszyscy liczą na to, iż w lecie będzie panowała piękna pogoda, dopisze słońce i wiatr, a na dodatek daje to możliwości na spędzenie wspólnego czasu z całą rodziną, albowiem dzieci mają wtedy wakacje szkolne. Takie rozwiązanie ma jednakże kilka niezaprzeczalnych wad.

Po pierwsze, w tym sezonie na wczasy wyjeżdżają nieomalże wszyscy. W efekcie zamiast spędzić miło czas żeglując po cichych oraz czystych jeziorach, wolno zafundować sobie nerwowy czas w zatłoczonych mazurskich przystaniach pełnych podróżników z rozmaitych kierunków Polski i świata. Niekoniecznie jest to pierwszorzędny oraz najbardziej komfortowy sposób spędzania wolnego czasu. Poza tym przeważnie w tym najgorętszym czasie czartery jachtów są mnóstwo droższe niż poza sezonem urlopowym.

Wynika to z praw rynku, jaki dyktuje ceny. Im znacznie więcej osób chce wypożyczyć jachty w danym okresie, tym wyższe ceny może podyktować jednostka gospodarcza, która ma je w swojej ogromnej ofercie. Może się nawet okazać, iż nie uda się wynająć łódki w wymarzonym terminie, bowiem dużo ludzi podpisuje umowy czarterowe z wybranymi jednostkami z dużym wyprzedzeniem, pragnąc mieć stuprocentową gwarancję, że jacht będzie do ich dyspozycji szczegółowo wówczas, kiedy zaplanowali.

Próbując wynająć łódkę w ostatnim momencie wolno niestety zostać z niczym, a wtenczas wakacje staną pod znakiem zapytania. Jeśli już ktoś decyduje się na pływanie w czerwcu, lipcu lub ewentualnie sierpniu powinien zająć się przygotowaniami dużo wcześniej. Natomiast zdecydowanie poprawniejszym pomysłem jest czarter jachtów poza sezonem. Do wyboru są między innymi łodzie motorowe kabinowe. Wolno wtedy przebierać w ofertach korporacji, wybrać dogłębnie taką łódkę, o jakiej się marzy, a na dodatek cena, jaką należy będzie zapłacić, będzie niższa.

Zaletą takiego żadnego pomysłu jest także to, iż mazurskie jeziora nie są wówczas tak zatłoczone, w związku z tym można w istocie napełniać się ich urokiem i w pełni korzystać z odpoczynku pod żaglami.

Dodaj komentarz