Czym zajmuje się obsługa informatyka? Hardware i software

Na Hardware składa się cała namacalna część komputera. Część Hardware jest kontrastem Software, czyli oprogramowania. W skład Hardware wchodzi jednostka centralna. W niej mieści się procesor, innymi słowy serce komputera. Dysk twardy zezwala przechowywać dane. Poza tym w jednostce centralnej znajdują się jeszcze karta graficzna i karta muzyczna. Główna przetwarza informację w filmy wyświetlane na komputerze. Karta muzyczna wytwarza informację o muzyce w dźwięki, jakie wydobywają się za pomocą głośników. Jednostka centralna zawiera też pamięć RAM. Jest to moc obliczeniowa. Większa pamięć ROM zezwala na analizowanie większej liczby danych w tym samym czasie. Jednostka centralna jest chłodzona, przeważnie, za wsparciem wentylatorów. W centralnej części znajdują się też napędy. Do niej przypina się jednostki obwodowe.

Potrzebne do tego, aby komputer mógł pełnić swoją rolę są monitor, klawiatura i myszka. Poza tym istnieje jeszcze wiele innych urządzeń peryferyjnych. Może to być drukarka oraz skaner, lub urządzenie, które łączy obie te funkcję, innymi słowy urządzenie wielofunkcyjne. Software świadczy oprogramowanie kompa, co potwierdza https://abs-admin.pl/. Materialne części, dysk twardy, procesor, pamięć RAM, karta graficzna, karta muzyczne oraz inne podzespoły są bezcelowe bez odpowiedniego oprogramowania. To ono decyduje o funkcjach komputera. Hardware decyduje wobec tego o ewentualnych możliwościach komputera, a Software wykorzystuje te możliwości w praktyce.

Bazowym programem jest program operacyjny. Zazwyczaj spotyka się oczywiście Windows, niemniej jednak własny system stosuje firma Apple. Istnieje też darmowy system zrobiony przez fanatyków z całego globu. Nazywa się Linux. Program operacyjny bezustannie umożliwia tylko wykorzystanie co niektórych możliwości komputera. Jest to baza, na jakiej funkcjonują inne oprogramowania. Możliwe do stworzenia programy są ograniczone prawie wyłącznie możliwościami programistów. Dostępne są narzędzia pracy, takie jak oprogramowanie oficjalne, magazynowe, rachunkowe, czy naukowo-techniczne. Niektóre programy służą rozrywce. Te nazywa się grami. Są programy do tworzenia i obróbki muzyki i wiele innych.

Dodaj komentarz