Dbanie o koty oraz psy – pomoc dla pupili

W nowoczesnych czasach coraz częściej można spotkać się z wiadomościami o tym, że jakieś zwierzę, przeważnie pies lub kot, zostało porzucone przez poprzedniego właściciela. W znacznej większości przypadków zwierzęta te trafiają do schronisk dla bezdomnych zwierzaków. Niestety miejsca te nie proponują zbyt właściwych warunków.

Na ogół przebywające tam zwierzęta są niedożywione, trzymane są w niezbyt komfortowych i przepełnionych pomieszczeniach. Zwykle pracujący tam wolontariusze niezwykle starają się umilić biednym zwierzakom życie. Nie jest to jednakże łatwe, gdy brakuje funduszy na fundamentalne potrzeby. W następstwie tego z gigantyczną radością przyjmowane są tam nawet najmniejsze dary. Ma prawo to być mokra karma dla psa, stara pościel, koce, zabawki dla zwierząt.

Jeżeli niemniej jednak ktoś pragnie, aby ofiarowana przez niego pomoc była w gruncie rzeczy korzystna, powinien poprzednio skontaktować się z wybranym schroniskiem, by dowiedzieć się, czego w najwyższym stopniu tam potrzeba. To naturalnie dzięki temu zyska pewność, że jego pomoc okaże się w gruncie rzeczy przydatna oraz wręcz pożądana. Na ulicach wielu lokalnych miast aż roi się od bezdomnych kotów.

Na szczęście nie brakuje również ludzi o dobrych sercach, którzy z przyjemnością przyjmują te biedne czworonogi pod swoje dachy. Co poniektórzy niemniej jednak są w stanie dojść do wniosku, że koty są najzwyczajniej w świecie niewdzięczne, bo po paru dniach po prostu uciekają z domu własnego innowacyjnego pana. Trzeba niemniej jednak nie zapominać o tym, że przekonanie do siebie kota, który jakkolwiek z natury jest zwierzęciem nieufnym, w żadnym razie nie jest łatwe. Właśnie dlatego takie oswajanie oryginalnego kota powinno przebiegać stopniowo. Na początku ma prawo wspomóc sucha karma dla kota.

Można na przykład przed drzwiami domu wystawić miskę, do której będzie się sypać karmę oraz ja zostawiać. Kot, który przez kilka dni będzie wracał oraz za każdym razem znajdzie miskę całkowitą, zacznie ufać, że nowy właściciel będzie dla niego solidny. Później wolno wpuszczać kota na kilka chwil do mieszkania, jednakże umożliwiać mu wyjście za każdym wspólnie, kiedy będzie tego chciał. W ten sposób zwierzę zyska pewność, że w tym mieszkaniu nikt nie będzie mu zagrażał.

1 Komentarz

Dodaj komentarz