Ekologiczna uprawa warzyw – jaką ochronę stosować?

W związku z tym, iż sposób masowej uprawy ziemi nie sprawdza się, albowiem produkty spożywcze oraz warzywa stają się coraz bardziej zatruwane różnymi chemikaliami, do głosu rozpoczyna dochodzić ekologia. Jest obecnie coraz to więcej takich domostw, w których hoduje się uprawy z wykorzystaniem tylko rzeczywistych nawozów i kompostu. Jesteśmy w stanie sami zresztą przekonać się o tym każdego dnia, że ekologia staje się coraz to ważniejsza oraz ciągle zyskuje na sile, o czym może świadczyć chociażby zwiększająca się liczba punktów sprzedaży ekologicznych. W takich punktach wynajdziemy na półkach tylko towary, jakie będą oznaczone nadzwyczajnymi certyfikatami, potwierdzającymi ekologiczną hodowle upraw, z jakich powstały pojedyncze artykuły spożywcze oraz warzywa, w tym pomidory.

Jednakże jak będziemy w stanie zanotować, aby dany produkt mógł zdobyć taki certyfikat, domostwo, uprawy, z których będzie on wykonany, powinny być dobrze pielęgnowane, wedle dokładnych norm. Z tego też powodu, nie każdy, kto będzie pragnął pielęgnować ekologicznie warzywa oraz owoce, będzie mógł nadać własnym zbiorom taki certyfikat. Tutaj niemniej jednak, jeśli będziemy poszukiwać takich towarów, należałoby zwracać uwagę na to, czy będą one posiadać taki naturalnie znaczek kontroli jakości.

Niewątpliwie hodując ekologicznie uprawy, trzeba na wskroś zapomnieć o stosowaniu jakichkolwiek chemicznych środków, czy metod uprawy, zastępując je naturalnymi odpowiednikami – w przypadku uprawy pomidorów sprawdza się wirus pepino, biologiczna, skuteczna ochrona upraw dla Eko-gospodarstw. Na dodatek znaczącą rolę będzie odgrywać stosowanie płodozmianu, pomimo tego, że jest to rozwiązanie niezwykle drogie. Wiąże się albowiem z ograniczonym miejscem na uprawę określonego rodzaju warzyw. Ta metoda polega na tym, aby poletko zostało podzielone na co najmniej dwa obszary, w jakim miejscu na jednym będzie uprawiane jeden typ jarzyny, a na drugim inny, a po sezonie, dwóch, nastąpi zmiana. Ekologiczna uprawa będzie traktować każdego aspektu hodowli, w tym również urządzeń, jakie będą używane do przygotowania ziemi, lub do zbiorów.

Dodaj komentarz