Fale oraz skręt – fryzura, jaka odmładza

Loki potrafią posiadać wiele postaci. Na gładkich, nabłyszczonych włosach, z luksusowym przedziałkiem pośrodku będą wyglądały jak u hollywoodzkiej gwiazdy. Atrakcyjne wielbicielki tego stylu, kultowe z ekranów kin, to np. Rita Hayworth bądź Marlena Dietrich, czyli ikony sexappealu. Jest to fryzura wymarzona na gigantyczne wyjścia i gale. W tym momencie robi furorę w trochę zmodernizowanej postaci, mniej geometrycznej. Nieruchoma, ustalona fryzura, gdzie nie ma szans poruszyć się nawet minimalny włosek, nie jest już trendy.

Wolny czas na niedbałość i chociaż pozorny luz. Fale mają być jakby utworzone od niechcenia. W zakresie środków do stylizacji należałoby pamiętać, iż skręty będą miały czytelną fakturę splotów w postaci osobnych pasm, jeśli w trakcie ich tworzenia zastosuje się odżywki rozplątujące włosy. Kształt ten wyodrębni również optycznie wyrazisty kolor, wypada pamiętać w następstwie tego o tym, aby zatroszczyć się o odpowiedni odcień..

Idealnie nadają się do tego kremy do stylizacji. Pierwszorzędny look nada niezbędnik jakiejkolwiek miłośniczki przyciągająca, a to znaczy suszarka z dyfuzorem. Jej zaletą jest osiągnięcie efektu wygniecionych fal na większej przestrzeni o wiele prędzej, aniżeli gdyby czyniłoby się to samo palcami. Silnie skręcone loki to jedynie z pozoru fryzura dla wybranych, czyli posiadaczek gęstych i długich włosów – wypróbuj odmładzające fryzury dla 40 latki. Nie uzyskujemy jej także za pomocą rujnującej strukturę włosa metody naszych babek, jak trwała.

Dzisiaj jest to efekt nadzwyczaj łatwy do osiągnięcia, a równocześnie potrafiący diametralnie zmienić stworzony przez nas image, czyniąc twarz ciekawiącą i przy tym absolutnie odmienioną.

Mocno skręcone, amorkowate loki umieją stworzyć wrażenie nieokiełznanej dzikości (w niektórych odsłonach Kate Moss) bądź niewinnej dziewczęcości (Charlize Theron). W tym drugim wypadku jest to tzw. wizerunek cherubina. Żeby go uzyskać potrzebujemy względnie niedużego kładu, a to znaczy pianki do skręcania loków, suszarki oraz grzebienia z długimi zębami. Po narzuceniu pianki na umyte włosy, wypada wczesać ją grzebieniem, a po pewnym czasie podsuszyć włosy suszarką. W kolejnym kroku trzeba podzielić włosy na cienkie pasma oraz nawinąć je na grube wałki. Pozostawić do zupełnego wyschnięcia i gotowe, wystarczy jedynie rozplątać loki i na zakończenie lekko natapirować je rzadkim grzebieniem.

Dodaj komentarz