Gdzie zaparkować auto przy lotnisku Balice? Sprawdź parking

Wydawać by się mogło, że Kraków, jako jedno z w największym stopniu znanych krajowych miast, jest miejscowością, która powinna posiadać własny, perfekcyjny port lotniczy. Jednakże okazuje się, iż owszem, lotnisko w Krakowie jest, jednak nie jest ono tak gigantyczne, jak wedle niektórych powinno być. Naturalnie nie jest prawdą, że port lotniczy w Balicach jest mały i niefunkcjonalny. Dzięki pieniądzom, jakie znalazły się w lokalnym budżecie z racji organizowania piłkarskich Mistrzostw Europy, udało się krakowski port lotniczy unowocześnić i rozbudować.

Ciekawym pomysłem jest na przykład to, że istnieją tu dwa osobne terminale. Jedne, ten znacznie większy, obsługuje przede wszystkim loty pomiędzy narodowe. Balice obsługiwane są nie tylko przez loty czarterowe, lecz także przez tanie linie lotnicze i loty rejsowe. To wszystko sprawia, że nieomalże każdego dnia na terminalu międzynarodowym jest wybitnie tłoczno. Również z pasa startowego co chwilę startują następne samoloty. Mimo to trzeba też pamiętać, że Kraków to także port lotniczy, który obsługuje wybitnie wiele połączeń krajowych.

Wiadomo jakkolwiek, iż w wielu wypadkach podróż samolotem z Krakowa chociażby do Gdańska czy Poznania jest po prostu wygodniejsza i korzystniejsza aniżeli podróż samochodem lub pociągiem. Z myślą o pasażerach, jacy podróżują samolotem tylko na terenie Polski, otwarto w takim razie drugi, odrębny terminal, który obsługuje wyłącznie loty krajowe.

Rzecz jasna nie można zapomnieć również o tym, iż zlokalizowanie samego lotniska na obrzeżach Krakowa, wymusza bez mała połączenie tego miejsca z centrum miasta. I to w Balicach sprawdziło się zwłaszcza poprawnie.

Można zaryzykować, że jest to lotnisko pewnie najprawidłowiej w naszym kraju połączone z miejscowością, koło której się znajduje – przetestuj parking Balice. Jak najbardziej dotrzeć tutaj można samochodem, jaki pozostawić można na parkingu przed samym terminalem. Wolno jednak również dojechać tutaj autokarem z centrum Krakowa. Jakby tego było mało, port lotniczy będzie tutaj z centrum miasta połączony także linią kolejową. To naturalnie dzięki temu bodajże żaden podróżny nie będzie miał problemu z dotarciem na odprawę paszportowo-bagażową na czas. Dodatkowo należy także zaznaczyć, iż dzięki temu, iż sam port lotniczy nie znajduje się daleko od samego centrum Krakowa, można nawet pokusić się o dotarcie tu taksówką.

Dodaj komentarz