Jajniki policystyczne i ich następstwa – w jaki sposób leczyć?

Zespół jajników policystycznych dotyka nadzwyczaj ogromnej liczby dam na całym globie. W większości wypadków jednak kobiety nie zdają sobie nawet sprawy z tego, że problem dotyka oczywiście ich. Dzieje się tak w następstwie tego, iż nie każdy stan powiązany z zespołem jajników policystycznych jest odczuwany przez pacjentki. Doktorowie ginekolodzy informują, iż jakiekolwiek zakłócenia miesiączkowanie, powinny być zawsze zgłaszane przez pacjentkę w gabinecie ginekologicznym podczas tradycyjnego, cyklicznego badania.

Takich badania lekarz ginekolog zleci specjalne badania, które są w stanie potwierdzić lub też wykluczyć wystąpienie zespołu jajników policystycznych. Nowoczesna ginekologia ma już szereg nowomodnych metod leczenia tego zespołu chorobowego, przy równoległym niezmiernie wielkim współczynniku łagodzenia objawów. Zgłaszając się na badanie, pacjentka najczęściej sygnalizuje doktorowi ginekologowi zakłócenia miesiączkowania, jakie są w stanie dotyczyć również bolesności menstruacji, jak i nieregularnego miesiączkowania.

Właśnie tego typu symptomy mogą przeważnie świadczyć o wystąpieniu jajników policystycznych. Każdy gabinet ginekologiczny dysponujący urządzeniem do wykonania ultrasonografii (USG) jest dziś w stanie dokumentnie ocenić przedmiotowy stan chorobowy, bowiem ewidentnym jego objawem jest nieprawidłowa budowa jajników – na takie badanie uprzejmie zapraszamy do ginekolog kraków. Według najświeższych metod leczenia zespołu jajników policystycznych, najczęstszym rodzajem terapii jest wykorzystanie hormonalnych lekarstw antykoncepcyjnych, jakie uregulują okres trwania cyklów miesiączkowych. Niestety zdarza się, że po odstawieniu leków, kłopot pojawia się na nowo. Największe zagrożenie choroba stanowi w owym czasie, gdy w jej rezultacie kobieta nie może zajść w ciążę. W takich sytuacjach lekarze ginekolodzy często sugerują szansę zastosowania zapłodnienia pozaustrojowego. Nawet w wypadku, kiedy dama nie zamierza już zajść w ciążę, jajniki policystyczne są w stanie jej o wiele zmniejszyć wygodę życia. Przede wszystkim miesiączka pojawia się nieregularnie, a w co niektórych sytuacjach występuje tylko parę razy w roku. Powyższe stanowi problem w naturalnym stronieniu zajścia w ciążę.

Dodaj komentarz