Jak radzić sobie z nieplanowaną ciążą

Każda ciąża wiąże się z przypływem emocji – zaskoczenia, nerwowości, podniecenia. Ale kiedy doświadczasz nieplanowanej ciąży, możesz również dodać do tej listy „strach” lub „bezradność”. Jeśli nagle dowiesz się, że jesteś w ciąży, musisz wiedzieć, co robić dalej i jak znaleźć pomoc. Czytaj dalej, aby zapoznać się z naszymi wskazówkami, jak radzić sobie w tej sytuacji i znaleźć potrzebne zasoby i wsparcie. Jeśli masz do czynienia z nieplanowaną ciążą i mieszkasz w Gruzji, zadzwoń do Kliniki ABC Kobiet, aby dowiedzieć się więcej o opcjach i sposobach, w jakie możemy Ci pomóc.

Nie panikować

Najważniejszą rzeczą, o której należy pamiętać, gdy dowiesz się, że jesteś w ciąży, jest również najprostsza – nie panikuj. Łatwo jest zacząć wyobrażać sobie okropne wyniki, ale po prostu weź kilka głębokich oddechów i postaraj się zachować spokój. Pamiętaj, że kobiety i pary na co dzień borykają się z nieplanowaną ciążą i rodzicielstwem. Z pewnością nie jesteś sam i zawsze znajdziesz sposoby na uzyskanie pomocy.

Upewnij się, że jesteś naprawdę w ciąży

Możesz być zaskoczona, gdy dowiesz się, ile kobiet zaczyna się martwić, że zajdzie w ciążę, zanim jeszcze podejmą test. Chociaż spóźniona lub nieodebrana miesiączka jest powszechną oznaką ciąży, nie jest to niezawodne. Musisz wykonać dokładny test ciążowy, aby upewnić się, że naprawdę jesteś w ciąży. W Centrum Kobiecym ABC oferujemy bezpłatne i poufne testy ciążowe każdej kobiecie, która ich potrzebuje. Umów się na wizytę w jednej z naszych klinik już dziś online. przeczytaj więcej

Sprawdź, czy ciąża jest zdrowa

Kiedy już wiesz, że naprawdę jesteś w ciąży, musisz również upewnić się, że ciąża jest zdrowa i możliwa do przeżycia. Badanie ultrasonograficzne może stwierdzić, czy ciąża jest zdrowa i czy bezpiecznie rośnie w macicy. Może również podać szacowany wiek ciążowy dziecka i przewidywany termin porodu. Informacje te pomogą Ci zaplanować z wyprzedzeniem i podpowiedzą, jakie opcje ciąży są dla Ciebie dostępne.

Dowiedz się i rozważ swoje opcje

Nie wiesz, czy jesteś gotowy na bycie rodzicem? Masz kilka różnych opcji ciąży, które możesz rozważyć. Każdy z nich ma swoje zalety i wady, więc musisz je wszystkie zbadać, aby podjąć w pełni świadomą decyzję.

Rodzicielstwo – Rodzicielstwo to najczęstszy wybór, ale jeśli nie jesteś w stabilnej sytuacji życiowej, może to być trudne.

Miejsce adopcyjne – Wiele agencji współpracuje z matkami rodzącymi, aby zapewnić opiekę i koszty utrzymania podczas ciąży. Możesz także kontrolować, ile kontaktów masz z dzieckiem po zakończeniu adopcji.

Aborcja – Wiele kobiet pośpiesznie rozważa aborcję. Należy jednak zdawać sobie sprawę z psychicznych i fizycznych skutków ubocznych, jakie wiążą się z metodami aborcji.

Zastanów się, co Cię powstrzymuje

Wiele kobiet boi się, gdy dowiadują się, że są w ciąży, ponieważ uważają, że nie są gotowe na rodzicielstwo lub mają środki na utrzymanie dziecka. W takich przypadkach warto rozważyć, co Twoim zdaniem powstrzymuje Cię od bycia dobrym rodzicem. W ten sposób możesz włożyć wysiłek w zmianę tych rzeczy. Na przykład:

Jeśli martwisz się o wsparcie finansowe dziecka, spróbuj zaplanować miesięczny budżet i zobaczyć, gdzie możesz zaoszczędzić na bieżących wydatkach.

Jeśli uważasz, że nie możesz zostać rodzicem z powodu zajęć w szkole lub pracy, spróbuj skorzystać z bezpłatnej lub tańszej pomocy dla rodziców w Twojej okolicy. Istnieje wiele organizacji i zasobów, które mogą pomóc w zarządzaniu harmonogramem. Jeśli potrzebujesz pomocy w znalezieniu jednego, możemy udzielić Ci kilku skierowań.

Myślisz, że nie jesteś gotowy, aby zostać rodzicem tylko dlatego, że jest to przerażające lub nie masz żadnego doświadczenia? Pamiętaj, że każdy czuje się w ten sposób w takim czy innym czasie. Zawsze możesz uzyskać wsparcie i dowiedzieć się o umiejętnościach rodzicielskich z klas, grup i online.

Uzyskaj wsparcie i pomoc

Naturalne jest szukanie wsparcia i wskazówek, jeśli chodzi o ciążę. W ABC Women’s Clinic możesz uzyskać pomoc w każdej fazie ciąży, w tym bezpłatne testy ciążowe, bezpłatne ograniczone USG położnicze, skierowania na pomoc medyczną, ubezpieczeniową, wsparcie społeczne i nie tylko. Zadzwoń już dziś, aby dowiedzieć się więcej lub umówić się na wizytę online w jednej z naszych klinik. Chętnie się z Tobą spotkamy.

 

Dodaj komentarz