Jak urządzić pokój nastolatka?

Dzieci szybko dorastają. Wyrastają nie tylko z ubrań i butów. Z biegiem czasu dziecięcy pokój wymaga zmian. Nastolatki marzą o własnym wnętrzu, urządzonym zgodnie z ich gustem i upodobaniami. Wystrój pomieszczenia ma wyrażać ich emocje i osobowość. Jak niewielkim kosztem zmienić pokój dziecka w królestwo nastolatka? 

Nowe kolory i dodatki 

W dziecięcym pokoju panuje zwykle bajkowy nastrój, ściany są całe w błękitach lub cukierkowych różach, zasłony i narzuty mają desenie w zwierzątka, słoneczka czy pluszowe misie. Taka aranżacja nie trafia już jednak w gusta dorastającej dziewczynki lub chłopca. Nie próbujmy też urządzać pokoju nastolatka według własnego pomysłu. Pozwólmy im zdecydować, co należy zmienić, aby powstało naprawdę piękne wnętrze, w którym będą z przyjemnością uczyć się i wypoczywać. 

Jak odmienić młodzieżowy pokój niewielkim kosztem? Nie trzeba od razu wymieniać wszystkich mebli ani przeprowadzać generalnego remontu. Należy odmalować ściany zgodnie z aktualnym gustem kolorystycznym naszej pociechy, oraz nadać charakter wnętrzu za pomocą dodatków. Nowoczesnym i praktycznym gadżetem będzie designerski fotel lub nowa, klimatyczna lampka na biurko i kilka dodatkowych źródeł światła. Ściany ozdóbmy geometryczną grafiką lub zawieśmy ciekawe, typograficzne plakaty. 

Piękne wnętrze z nową dekoracją okien 

Aranżacja okien to niewielka zmiana, która daje niesamowity efekt. Warto zajrzeć do oferty sklepu Piękne wnętrze.pl i wybrać delikatne, zwiewne firanki dla dziewczynki, czy zasłony z niebanalnym wzorem dla chłopca. Wybierając dekorację okien należy brać pod uwagę gust nastolatków, lecz pamiętać również o tym, by zapewnić dostęp odpowiedniej ilości 

dziennego światła do wnętrza. 

Do wyboru mamy firany gotowe lub na metry, tiulowe, żakardowe, z wzorem geometrycznym lub roślinnym albo gładkie, z falbanami lub bez, delikatne jak mgiełka lub ozdobione gipiurą czy cyrkoniami. 

Pomóżmy nastolatkom urządzić piękne wnętrze, które będzie zmieniać się wraz z ich upodobaniami. 

Dodaj komentarz