Jak zadbać o czystość i wodę w akwarium

Ryby potrzebują czystej, chemicznie zrównoważonej wody, aby się rozwijać. W akwarium musi panować zrównoważony ekosystem, aby wszystko funkcjonowało prawidłowo. Woda to naturalne środowisko dla ryb, więc powinniśmy zadbać o to, aby była czysta i aby była w pełni przystosowana dla ryb, zapewniając im bezpieczne warunki do życia.

Bardzo ważnym elementem dobrej wody w akwarium są „dobre” bakterie, które żywią się i przekształcają toksyny wytwarzane przez żyjące w wodzie stworzenia. Jeśli założyłeś już akwarium, będzie ono w końcu wymagało regularnego czyszczenia, ale nie od razu. Najlepiej pozwolić mu się zaaklimatyzować i odnaleźć równowagę w ciągu pierwszych kilku tygodni.

Staraj się nie naruszać żwiru podczas wymiany wody przez pierwszy miesiąc, ponieważ może to zniszczyć pożyteczne bakterie, które próbują się rozwinąć i zadomowić w Twoim akwarium. Podobnie także z filtrem możesz delikatnie wypłukać wkłady filtracyjne, jeśli jest to konieczne, lecz staraj się nie ruszać filtra i nie wymieniaj go przez pierwsze kilka tygodni. Filtr generalnie ma także duże znaczenie, więc już na etapie zakładania akwarium możesz postarać się o zakup dobrej jakości filtra, aby skutecznie filtrował wodę z zanieczyszczeń. Powinieneś także sprawdzić pH wody w swoim Akwarium. Normalny zakres pH: 6,5 do 8,2. PH jest miarą kwasowości lub zasadowości roztworu.

Akwarium optiwhite

Dbanie o czystość i wody jest niezwykle ważne i warto poświęcić temu wiele uwagi, aby ekosystem w naszym zbiorniku funkcjonował w zdrowiu jak najdłużej. Jeżeli nie czujemy się na siłach aby samemu stworzyć i zajmować się akwarium i jego czyszczeniem, możemy skorzystać z usług doświadczonej firmy Akwarlux, która wykona od A do Z całą pracę za nas.

Jeżeli jeszcze nie posiadamy zbiornika i jesteśmy dopiero na etapie projektowania akwarium, powinniśmy dokonać m.in. wyboru rodzaju szkła z jakiego zostanie ono wykonane. Jeśli chcemy cieszyć się świetną przejrzystością w akwarium i zdecydowanie najlepszym odwzorowaniem barw, powinniśmy zdecydować się na akwarium ze szkła Optiwhite. Tradycyjne szkło Float, z zielonkawym zabarwieniem, nawet pomimo najlepszego zadbania o wodę i czystość w akwarium nie zapewni nam takich wspaniałych wrażeń wizualnych jak akwarium Optiwhite. Taki rodzaj szkła, stosowany jest także w gablotach sklepowych, na prezentacjach, wystawach i wszędzie tak, gdzie wymagana jest doskonała przejrzystość. Jest to po prostu szkło odbarwione z uwagi na obniżoną w składzie zawartość żelaza.

Czyste i zadbane akwarium, będzie na pewno wspaniale prezentować się w naszym domu lub mieszkaniu, będąc powodem do dużej dumy dla jego właściciela. Na pewno także wszystkie ryby i pozostałe stworzenia wodne oraz rośliny będą nam wdzięczne za to, ze dbamy o akwarium i czystość wody.

(artykuł sponsorowany)

Dodaj komentarz