Kolagen – zadbaj o to, żeby był w Twoim organizmie

Kolagen jest białkiem prostym, jakie składa się zaledwie z aminokwasów o włóknistej budowie. W organizmie ludzkim tworzą one długie spirale nazywane łańcuchem polipeptydowym. Jego podstawową funkcją jest utrzymywanie sprężystości skóry. Funkcjonuje też wspomagająco na procesy regeneracji i gojenia się ran. Stosuje się go także w sytuacjach zapotrzebowania odnowy kości i stawów, na przykład w czasie złamań. Między dwudziestym pierwszym a dwudziestym piątym rokiem życia ostrożnie rozpoczynamy tracić kolagen. Jego niedobór ma okazję być niezmiernie groźny dla stworzonego przez nas organizmu, skutkiem tego warto zawczasu pomyśleć o jego uzupełnianiu. Jest kilka sposobów na dostarczenie kolagenu do stworzonego przez nas ciała. Jednym z nich jest zastosowanie odżywek diety w postaci tabletek. Inną metodą jest stosowanie specjalistycznych kosmetyków zawierających kolagen. To poprawny sposób, albowiem w drogeriach oraz aptekach dostępny jest duży wybór marek fabrykujących preparaty z kolagenem.

Możemy skompletować należącą do nas kosmetyczkę pozyskując Kolagen Naturalny Colway, toniki, kremy i balsamy. To całościowa ochrona naszego organizmu. Jako że budowa kolagenu ma charakter włóknisty, jest to jeden z koronnych składników organów. W ten sposób tworzy struktury ich błon zewnątrz oraz śródnarządowych. W jego budowie bierze udział aż dziewiętnaście rozmaitych aminokwasów.

Większa część z nich jest przyporządkowana wyłącznie budowie kolagenu. Naukowcy stwierdzili, że newralgiczne procesy starzenia odbywają się w tkance łącznej, na jaką składa się oczywiście kolagen. Polegają one na transformacji kolagenu zawartego w tkance łącznej z postaci rozpuszczalnej do nierozpuszczalnej. W efekcie tej zmiany dochodzi do zwiotczenia skóry oraz utraty zdolności pęcznienia, albowiem zmniejsza się zdolność do wiązania wody w organizmie ludzkim. Stąd skóra tracie własne nawilżenie. Jest to proces naturalny, jednak współczesna kosmetyka nie akceptuje tego stanu rzeczy, wobec tego powstaje coraz szersza gama kosmetyków zawierających naturalny kolagen. Kosmetolodzy rekomendują wykorzystywać kolagenowe żele do mycia a również kolagenowe kremy pielęgnacyjne.

Dodaj komentarz