Naturalny sposób na uzyskanie dłuższych rzęs (który faktycznie działa)

Przetestowaliśmy najlepsze sposoby na majsterkowanie.Istnieje wiele twierdzeń na temat sztuczek DIY, które mogą poprawić wzrost włosów, przyspieszyć metabolizm lub zwiększyć liczbę jonów ujemnych w powietrzu wokół ciebie, ale co ma do powiedzenia nauka — co naprawdę działa? kliknij, aby zobaczyć

Jeśli chcesz porzucić sztuczne rzęsy i przedłużanie rzęs, istnieje kilka sposobów na to, jak sprawić, by rzęsy rosły. Odżywki do rzęs to popularne rozwiązanie, które pomaga wydłużyć rzęsy, ale badania wykazały, że u niektórych osób mogą powodować podrażnienie oczu. Oprócz podrażnienia oczu, niektóre mogą również powodować przebarwienia skóry, a nawet potencjalnie trwale zmienić kolor oczu. Tak.

Zamiast hazardu z potencjalnymi skutkami ubocznymi, wiele osób korzysta z samodzielnych środków na porost rzęs, aby uzyskać długie rzęsy, nie ryzykując zmiany czegoś tak osobistego, jak kolor oczu. I choć mogą nie być tak skuteczne jak odżywki do rzęs, niektóre z nich rzeczywiście działają.

Olej rycynowy i witamina E

Chociaż olej rycynowy był używany we wszystkim, od środków przeczyszczających po pielęgnację skóry, niewiele badań potwierdza twierdzenie, że olej rycynowy może wywołać wzrost włosów lub rzęs, ale wstępne badania są obiecujące. Jedno z badań sugeruje, że jeden ze związków chemicznych wchodzących w skład olejku rycynowego może mieć potencjał jako leczenie odwracające wypadanie włosów, ale potrzebne są dalsze badania. Pomimo braku dowodów naukowych, olej rycynowy pozostaje popularnym lekarstwem na porost rzęs – nawet wśród dermatologów.

Wykazano, że olejek rycynowy indukuje wzrost włosów brwi i rzęs” – mówi dermatolog Anna Guanche. „Jednak jest oleisty – niektórzy się z niego wyrywają, a są też ludzie, którzy są na niego uczuleni. Ale generalnie działa”.

Dr Michele Green jest również fanką olejku rycynowego do rzęs. Sugeruje stworzenie własnego przepisu na odżywkę do rzęs DIY poprzez zmieszanie aloesu z olejem rycynowym i nałożenie go na rzęsy na noc.„Ta kombinacja stymuluje wzrost włosów i sprawia, że ​​rzęsy są gęste, co sprawia, że ​​wydają się grubsze” – mówi Green.

Innym popularnym rozwiązaniem dla samodzielnego odżywki do rzęs jest olejek z witaminą E, ale badania są ograniczone, czy faktycznie działa, aby zapewnić dłuższe i grubsze rzęsy. Jedno badanie sugeruje, że olejek z witaminą E może pomóc w przyspieszeniu wzrostu włosów u osób z wypadaniem włosów, ale naukowcy uważają, że jest to związane ze zdolnością witaminy E do zmniejszania stresu oksydacyjnego na skórze głowy, a nie do stymulowania mieszków włosowych. W rzeczywistości inne badanie sugeruje, że spożywanie zbyt dużej ilości witaminy E może mieć negatywny wpływ na wzrost włosów.„Sam olejek z witaminą E nie powoduje wzrostu włosów”, mówi Guanche, „ale olej rycynowy jest bogaty w witaminę E, stąd zamieszanie”.

Olej kokosowy i migdałowy

Miłośnicy oleju kokosowego i olejku migdałowego twierdzą, że pomagają przy dłuższych rzęsach, ale – podobnie jak wiele innych domowych środków – nie ma zbyt wiele nauki, aby to potwierdzić.Nie oznacza to jednak, że olej kokosowy nie jest korzystny dla twoich rzęs. Jedno z badań sugeruje, że olej kokosowy pomaga zapobiegać utracie białka we włosach.

Oznacza to, że chociaż nie wiemy, czy olej kokosowy pomaga stymulować wzrost włosów, pomaga zachować zdrowe włosy, co z kolei może pomóc w ich wyglądzie.Niektórzy twierdzą, że stosowanie olejku ze słodkich migdałów pomaga nawilżyć mieszki włosowe i zapobiega ich wypadaniu, ale – podobnie jak olej kokosowy – po prostu nie było wystarczająco dużo badań dotyczących olejku migdałowego i wzrostu rzęs.

Jak używać odżywek do rzęs DIY

Pierwszym krokiem do nałożenia odżywki do rzęs DIY jest upewnienie się, że używasz produktu wysokiej jakości i że nie jesteś na niego uczulony – co oznacza, że ​​najlepiej zrobić test skórny przed rozpoczęciem.„Chcesz być ostrożny podczas nakładania czegokolwiek w pobliżu oczu” – mówi Green. „Przy każdym użyciu należy używać czystego, jednorazowego aplikatora”.

Upewnij się, że Twoja skóra jest wolna od brudu lub makijażu przed nałożeniem. Następnie ostrożnie użyj aplikatora, takiego jak czysty wacik, aby delikatnie pokryć linię rzęs. Uważaj, aby nie dostał się do oka olejek i zawsze myj twarz rano przed nałożeniem makijażu.

Pamiętaj, że rzęsy tak naprawdę *są przeznaczone* do wypadania.

Podobnie jak mieszki włosowe, cykl wzrostu rzęs składa się z trzech głównych faz. To normalne, że rzęsy wypadają, szczególnie pod koniec cyklu wzrostu, aby umożliwić pojawienie się nowych, zdrowszych rzęs. Jeśli twoje rzęsy nie są tak gęste jak zwykle, warto znaleźć przyczynę wypadanie rzęs.

Czasami wypadanie rzęs może być spowodowane chorobą lub stanem podstawowym, ale innym razem może to być związane z dietą, skutkami ubocznymi leków, alergiami, stanami zapalnymi skóry, a nawet makijażem, który nosisz. W takim przypadku warto zająć się potencjalnymi przyczynami — w przeciwnym razie problem może się utrzymywać pomimo wszelkich zabiegów typu „zrób to sam”.

Pamiętaj, że niektóre kosmetyki mogą być całkowicie szkodliwe dla Twojej skóry, a to, że coś jest „naturalne”, niekoniecznie oznacza, że ​​jest bezpieczne. Jeśli wszystko inne zawiedzie, jesteśmy wielkimi zwolennikami podążania za kil Lepsza rutyna pielęgnacyjna i urozmaicenie naturalnego wyglądu — nauczenie się pozytywnego obrazu siebie jest najlepszym sposobem na majsterkowanie, jaki można sobie wyobrazić.

Dodaj komentarz