Niezbędnik adopcyjny – przetestuj najważniejsze wiadomości

Dziś adopcja przestała być tematem tabu, ponieważ słyszymy o niej niezmiernie wiele w mediach i w rozmowach ze znajomymi. W stworzonym przez nas kraju słyszy się wybitnie mnóstwo o adopcji jednym z ostatecznych tematów jest mit o tym że jeżeli pragnie się zaadoptować dziecko to okres wymagania jest strasznie długi a procedura karkołomna. A przecież nie jest tak że to rodzice wyczekują na dzieci jedynie dzieci na rodzicieli oraz to dla nich ten czas może wydawać się niezmiernie długi. Jeśli chcesz się starać o dziecko to musisz mieć stałe miejsce zamieszkania oraz korzystać z praw cywilnych i obywatelskich, celową opinię środowiska adopcyjnego. Rodzina, która stara się o adopcję dziecka powinna mieć należyte warunki mieszkaniowe by przyjąć do niego dziecko oraz udokumentowane środki finansowe, żeby ośrodek adopcyjny wiedział że dziecku niczego nie zabraknie.

Jeżeli rodzina, która pragnie zaadoptować dziecko ma swoje własne pociechy na pewno to nie przeszkadza, i osoba samotna również może zaadoptować dziecko jeżeli będzie miała tylko właściwe dochody żeby siebie oraz dziecko utrzymać. Wszystkie rodziny, jakie pragną zaadoptować dziecko muszą przejść przez okres przygotowawczy do takiej adopcji – tu wspomoże również fundacja puszczykowo. Przyszli rodzice muszą przejść przez dużo spotkań oraz zajęć grupowych, a cały ten czas trwa około dziewięciu miesięcy. Taki okres przygotowawczy obejmuje spotkania informacyjne oraz pedagogiczne, wizytację w domu kandydatów.

Dużo czasu pochłaniają zajęcia grupowe, na których fachowcy przedstawiają nam wiedzę o komplikacjach rozwojowych oraz emocjonalnych dziecka porzuconego oraz pogłębiają naszą przejrzystą decyzję do przyjęcia dziecka. Także ważna przy adopcji dziecka jest diagnoza psychologiczna, oraz spotkanie w grupach warsztatowych. Na koniec takiego okresu przygotowawczego ośrodek organizuje spotkanie z rodzina, jaka już adoptowała dziecko, aby podzielić się swoimi przeżyciami, oraz osobistymi doświadczeniami, no i indywidualne spotkanie, jakie podsumowuje cały cykl przygotowawczy, a w następnej kolejności komisja kwalifikacyjna przedstawia swoje spostrzeżenia ze wszystkich zajęć i z całego tego okresu przygotowawczego.

Dodaj komentarz