Nowoczesna urządzenia do ćwiczeń – fitness i siłownia

Nieraz nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak dużo może nam zapewnić nowocześnie zaopatrzona siłownia. Którymi urządzeniami ona dysponuje. Już na pierwszy rzut oka widać, iż dużo sztang, maszyn i stanowisk wygląda niemal futurystycznie, co również w pewien sposób oddziałuje zachęcająco na zakup danego sprzętu, lub stanowiska. Jednakże należałoby tutaj znacznie bardziej przybliżyć istotę owej nowoczesności. Co poniektóre bowiem urządzenia sterowane są za pomocą komputerów, co zezwala na bardziej efektywny trening i kształtowanie sylwetki. Posiadamy tu nie rzadko do wykorzystania wirtualnego trenera, który pokaże nam i opisze cały cykl treningowy.

Nieraz mamy przy urządzeniu tablice 3D z hologramem, gdzie pokazane jest jak należy ćwiczyć, by oddziaływać na konkretne partie mięśni – w tym wspomoże rower treningowy. Nie musimy się też kłopotać z dokładaniem, lub ujmowaniem kolejnych ciężarów. Są bo systemy, które sterują naszym obciążeniem, co dzieje się przy wykorzystaniu stosownych przełączników, będących w zasięgu ręki. W prawidłowo wyposażonej siłowni dba się też o to, by niektóre urządzenia były dostępne dla paru osób równolegle, a wobec tego mówimy o paru takich samych, bądź też pokrewnych urządzeniach. To samo się tyczy hantli, sztang i zestawów talerzy.

Można także wspomnieć o dwóch rodzajach treningu, Tak nazywanym tresurze na wolnych ciężarach, bez dyspozycji żadnych mechanizmów, oraz o treningu na maszynach wyposażonych we wszelkiego rodzaju prowadnice, przekładnie itp. Tego typu urządzenia też są dostępne w wielu siłowniach. Jest taka możliwość, by nabyć sobie atlas oraz zainstalować go we własnym mieszkaniu. To ile będzie kosztował po największej części zleży od jego rozmiaru i konstrukcji, która ma wpływ na różnorodność ćwiczeń. Taki atlas będzie wyposażony w jedną, lub nawet parę ławeczek, stepper, wszelkiego typu regulacje dotyczące nie tylko ciężaru, czy oporu, lecz także wyśmienitego ukosu prowadzonej przez nas ławeczki. Będzie też posiadał tak zwane modlitewniki, które jednak nie mają nic wspólnego z architekturą sakralną, lub religią. W atlasie odszukamy wiele podpórek, różnorodne wyciągi, podesty, drążki, podciągi, stalowe linki i łożyskowe krążki tak specyficzne dla tego typu wyposażenia.

Dodaj komentarz