Osobisty ogród oraz hodowle – co hodować?

Zabierając się za gospodarzenie naszej działki zastanawiamy się co byśmy chcieli osiągnąć. Podziwiamy ogrody naszych znajomych, sąsiadów oraz innych. Sądzimy sobie, iż nasza posesja musi błyszczeć wyglądem. Pragniemy, aby wszystko kreowało się jak najprzyzwoiciej. Nieraz jest tak, iż nam nie wychodzi. Nie załamujemy się. To nas o wiele bardziej buduje. Wierzymy w własne możliwości. Zatrudniamy ekipę ogrodników, która zadba o cały wygląd.

Oglądamy projekty oraz zdjęcia w Internecie oraz podziwiamy, jak za pomocą roślin wolno urządzić raj dla ludzi. Istota ludzka w głębi duszy myśli sobie : Mój ogród musi być najpiękniejszy – w tym pomoże growkit. Bogaci ludzie w wielu przypadkach budują swoje domy oraz urządzają teren na pokaz. Chcą, by sąsiedzi gadali jacy są okazali. W szeregu przypadków za swoje odłożone fundusze inwestują. Stare powiedzenie : zastaw się, a postaw się działa w ówczesnej Polsce.

Polacy mają takie specyficzne poglądy. W ogrodzie odkrywają się ścieżki, kaskady i inne różności, a w istocie nikt z nich nie korzysta. Ogród ważny detal dekoracyjny, lecz nie dajmy się zwariować. Tworząc własny ogród nasuwają nam się różne pomysły. Pragniemy zastosować jakieś rozwiązanie, dążymy do niego, a potem okazuje się, iż wizja nam się zmieniła. Uważamy, to za nonsensowny pomysł.

Początkowo należałoby wszystko zaplanować sobie w głowie. Krok po kroku zapisywać działania i nie wprowadzać większych zmian. W przeciwnym razie możemy być niezadowoleni. Różne rozwiązania podsuwają nam znajomi, jednakowoż na ogół się do nich nie użytkujemy. Uważamy, iż to my rządzimy, co chcemy posiadać we własnym ogródku. Zagospodarowanie ogrodu leży najczęściej w rękach osobników. To on narzuca oznaczony schemat, a żona wprowadza poprawki. Wspólnie podejmują decyzje, co gdzie ma być umiejscowione.

Dwie osoby mogą wymienić się celnymi spostrzeżeniami. Łatwiej jest, niż samemu. Planowanie musi najodpowiedniej być rozrysowane na kartce. Wizja w głowie jest ulotna i jesteśmy w stanie potem żałować, iż czegoś zapomnieliśmy. Najporządniej drzewa dekoracyjne kupować do domu w małych rozmiarach. Po paru latach kompletny ogród będzie bajecznie zarośnięty. Gigantyczne krzewy są nadmiernie drogie. Szkoda funduszy.

Dodaj komentarz