Perfekcyjna sala na ślub – zobacz, gdzie poszukiwać

Współcześnie istnieje dalej nadzwyczaj wiele zwyczajów i tradycji, które stosowane są w czasie przyjęć ślubnych. Z tego też względu najczęściej przyjęcia weselne rozpoczynają się przepięknie wykonanym Marszem Mendelsona, w czasie jakiego pan młody przenosi swą dopiero co upieczoną żonę przez próg drzwi do ich wspólnego lokalu mieszkalnego. W tym momencie kolejną tradycją jest powitanie nowego małżeństwa, przez rodziców, jacy przyjmują ich częstując chlebem oraz solą. W kolejnej kolejności jakiekolwiek przyjęcie weselne polega na wzniesieniu toastu.

Młoda para popija szampan ze specjalnie przygotowanych kielichów, jakie później rzuca za siebie, naturalnie ważny jest fakt, żeby kielichy stłukły się, bo to wróży im fortuna i szczęście. W tym również czasie rozpoczyna się już na kompletną skale przyjęcie weselne. W większości wypadków podaje się gościom gorący posiłek, zaś po nim jesteśmy w stanie już weselić się zabawą do białego rana. Rzecz jasna pierwszy taniec musi wykonać para młoda, jaka w większości wypadków wcześniej ustala sobie dany utwór, po to, aby wszystko przebiegło sprawnie – o to dba Zajazd Olsztyn. Później do całonocnej zabawy mogą dołączyć goście.

W dzisiejszych czasach w tańcu ślubnym dominuje rozmaitość. Tradycja wzburza się z ewolucją, a tańce przeplatają się z dodatkowymi posiłkami. Niezwykle istotnym etapem są również oczepiny, które zwyczajowo odbywają się o północy. Panie niezamężne ustawiają się w kółku, a następnie łapią rzucony przez pannę młodą welon. Tak samo postępują faceci, łapiąc muchę pana młodego.

W tej momencie na scenę wkracza „nowa para młoda”. Z kolei po oczepinach na sale wjeżdża świetny tort weselny, a następnie następuje podziękowanie dla rodzicieli zaaranżowane przez parę młodą. Dalsza część zabawy, zależy w głównej mierze od orkiestry i wodzireja, jaki pełni funkcję organizatora konkursów Tańce, rozrywki trwają aż do momentu, kiedy ostatni goście opuszczą przyjęcie weselne. Zwykle następuje to w godzinach rannych, zmordowani goście udają się do swoich domów, dziękując parze młodej i jej rodzicom za doborową i kapitalną zabawę. Niesłychanie wielokrotnie po weselu odbywają się kolejnego dnia poprawiny.

Dodaj komentarz