Płaskie dachy oraz opcjonalne rozstrzygnięcia

Typów dachów jest chociaż kilkanaście. Wskutek tego również jeśli mamy zdecydować się na jeden konkretny dach wielokrotnie mamy z tym kłopot. Nie wiemy, jaki z nich wybrać. Podoba nam się wiele z nich lecz wiemy, iż jesteśmy w stanie wybrać wyłącznie jeden, ten który będzie w największym stopniu dobry. A możliwości mamy wybitnie wiele, dlatego także w pewnych sytuacjach przez wiele tygodni frapujemy się nad wyborem. Jeżeli mamy na to czas możemy się zastanawiać – istotne, aby był to dobry wybór.

Możemy również skonsultować się ze specjalistami, z dekarzami, którzy doradzą nam, który dach w stworzonym przez nas przypadku będzie najodpowiedniejszy. A dyspozycji mamy wiele. Mamy prawo instalować dachy jednospadowe, dwuspadowe, dachy płaskie, trójspadowe, naczółkowe, mansardowe, namiotowe, pilaste, kolebkowe czy hełmowe. Wymieniać by tutaj można nadzwyczaj długo, gdyż tak dużo jest rozmaitych typów dachów.

Niektóre z nich są powszechnie instalowane i wielokrotnie napotykane, inne widujemy sporadycznie bądź w ogóle nie wiemy, jak one wyglądają – rekomendujemy dachy płaskie. Przy doborze kierujemy się przeróżnymi elementami, w tym również estetycznym wyglądem. Nie z trudem się domyślić jak wyglądają dachy płaskie. Już sama ich nazwa uwypukla nam, jak taki dach wygląda. W wielu wypadkach ludzie decydują się na montaż takiego właśnie dachu. Dachy płaskie z reguły napotykane są na mniejszych obiektach budowlanych – na garażach, sklepach, kioskach, niemniej jednak także chociażby na blokach mieszkalnych, na wieżowcach. O dach płaski, tak jak i o inne dachy musimy przyzwoicie dbać, musimy robić jego przegląd, naprawiać usterki, jakie się od czasu do czasu pojawiają, powinniśmy także odśnieżać takie dachy. Dachy płaskie nie są dachami o rzeczowym nachyleniu, nie są dachami spadzistymi. Wskutek tego również potrzebne jest regularne usuwanie zalegającego na nim śniegu. Jest to konieczne, ponieważ śnieg jest ciężki oraz w wypadku zaniedbań połączonych z odśnieżaniem może uszkodzić dach a w niektórych przypadkach doprowadzić do zawalenia. Niektórzy rezygnują z montażu tego rodzaju dachu właśnie ze względów bezpieczeństwa, z względów luksusu eksploatacji takiego dachu. Z dachów pochyłych śnieg sam zsuwa się po ich powierzchni.

1 Komentarz

Dodaj komentarz