Prozdrowotne kąpiele z ozonem, oddziałujące bezpośrednio na skórę

Prozdrowotne kąpiele ozonowe, wpływające bezpośrednio na powierzchnię skóry proponowane są w śląskiej Klinice Ozonoterapii. Kąpiele ozonowe to aplikowanie ozonu na skórę pod postacią gazową. Podczas każdej takiej kąpieli gaz działa aktywnie na skórę, w efekcie wykazując dużo właściwości korzystnych dla zdrowia. Ozon w większym stężeniu wykazuje działanie sprzyjające zdrowiu, antybakteryjne, przeciwwirusowe, antygrzybiczne a także zwalczające pasożyty. Kąpiele z ozonu są stuprocentowo bezpieczne, bo ozon jest gazem naturalnie występującym w środowisku.

Warto wiedzieć, że rezultaty kąpieli ozonowych są widoczne już po paru nałożeniach. Patrząc na to, że działanie ozonu jest kompleksowe, można spodziewać się wpływu na cały organizm. Wskazaniami do kąpieli ozonowej są: ciężej gojące się rany, owrzodzenia, schorzenia skórne o dowolnym podłożu, niedokrwienie kończyn spowodowane cukrzycą lub miażdżycą. Z kąpieli ozonowych nie mogą z kolei skorzystać kobiety karmiące piersią, kobiety ciężarne oraz pacjenci onkologiczni. W trakcie kąpieli ozonowej leczone kończyny są włożone do specjalnego worka, do jakiego jest bezpośrednio dolewany ozon pod postacią gazową.

W zależności od tego, co dolega pacjentowi, ozonowane są kończyny górne lub dolne. Kąpiel ozonowa trwa od dwudziestu do trzydziestu minut. Żeby zapisać się na zabieg, wystarczy nawiązać kontakt z pracownikami kliniki, by umówić się w dogodnym dla siebie czasie a także zapoznać z charakterystyką zabiegu. Dla spotęgowania rezultatów do kąpieli ozonowej można dodać olejki eteryczne lub sole lecznicze. Katowicka klinika specjalizuje się w poszczególnych formach leczenia już od dawna. Są to: ozonowanie krwi, ozonowanie uszu, ozon dopochwowy, ozon dojelitowy, kąpiele ozonowe oraz ozonowanie wody i oliwy. Ich efektywność medyczna szacowana jest na 80%. Klinika Ozonoterapii to jedna z nielicznych placówek w województwie śląskim, oferująca tego typu leczenie alternatywne.

Dodaj komentarz