Pyszny drink, jaki kojarzy się z wakacjami – Pina Colada

Na stronie tematycznej Tragos Del Mundo w towarzystwie licznych receptur zaprezentowany został ten na przepyszny drink, kojarzący się z wakacjami. Jest to Pina Colada. Pina Colada to trunek nad wyraz popularny na Karaibach. Popularność uzyskał w pod koniec lat 70. XX wieku, za pomocą hitu Escape, w wykonaniu Ruperta Holmesa. Sam sposób przygotowania trunku jest bardzo łatwy. Można go znaleźć na głównej liście drinków International Bartenders Associaton. Niektóre osoby do podstawowego przepisu wlewają trochę więcej rumu kokosowego, dużo uzależnione jest od własnych odczuć smakowych.

Niejednokrotnie dodany jest również sok z ananasa, zamiast cząstek owocowych. Elementy niezbędne do przygotowania piña colada trago to: 45 ml rumu kokosowego, czterdzieści pięć mililitrów mleka kokosowego, 90 ml soku z ananasa, a także 3 kostki lodu. Zrobienie Pina Colady nie zajmie dużo czasu. Trzeba wkładać lód do miksera oraz wlać poszczególne składniki: rum, mleko kokosowe oraz sok ananasowy. Wszystko trzeba mieszać aż lód nie zostanie precyzyjnie zmiażdżony. Powoli trzeba wlać otrzymany napój bez pianki do szklanki. Szkło do jakiego wleje się piña colada można przyozdobić kawałkiem ananasa. Pina Colada to drink, który prezentuje się doskonale. W Internecie można odnaleźć parę sposobów na jego wykonanie.

Natomiast, taki opracowany na blogu https://www.tragosdelmundo.cl/pina-colada/ Tragos Del Mundo zalicza się do nieskomplikowanych, a równocześnie nad wyraz godnych zauważenia. Pina Colada to maksymalnie dobry, słodszy karaibski drink alkoholowy. Przyrządzany jest z jasnego rumu, który jest głównym składnikiem. Tradycyjnie trunek taki należy podawać z lodem, plastrem cytryny, a także plastrem ananasa. W bardziej ubogaconej wersji Pina Coladę podaje się w nakrojonym ananasie. Żeby pozyskać aksamitną wersję trunku, wszystkie składniki warto zamieścić w blenderze. To pozwoli na jego lepszą ekspozycję. Atuty smakowe będą nie do podważenia.

Dodaj komentarz