Rzetelnie zrealizowany rezonans magnetyczny na stojąco dla koni

W stajni Archipp można oczekiwać na rzetelnie wykonany rezonans magnetyczny na stojąco dla koni. To jedyny w Polsce rezonans, pozwalający na badanie mri koni i szybkie podjęcie terapii.

Samo badanie nie trwa długo i jest bezpieczne. Przynosi najlepsze wyniki, a po jego przeprowadzeniu zwierzę może bezzwłocznie wrócić do stajni. Pomieszczenie, w jakim odbywa się rezonans jest wolne od promieniowania. To znaczy, że jest bezpieczne zarówno dla zwierząt, jak i dla ludzi. Opis rezonansu wykonuje doświadczony lekarz. Skrupulatne obrazowanie jest znaczące szczególnie w przypadku urazów kości i tkanek miękkich.

Zrobienie badania na stojąco to najlepszy sposób na uzyskanie rzetelnych rezultatów, z pomocą jakich można później przeprowadzić leczenie. Zaawansowana technika diagnostyczna sprawdzi się szczególnie w przypadku ciężkich kulawizn u koni. Właściciele koni chwalą to, że zwierzęta mogą od razu powrócić do domu. Tok MRI jest za każdym razem ten sam u wszystkich zwierząt. Rozkuty koń jest uspokojony za pomocą lekarstw. Następnie wprowadza się go do pomieszczenia, w jakim rezonans będzie wykonany.

Badana kończyna jest precyzyjnie ustawiana na polu magnetycznym. Samo badanie potrwa około dwóch godzin, w czasie jakich powstaje od 300 do pięciuset obrazów, opisywanych przez wykwalifikowanego specjalistę radiologa. Niedługi czas badania oraz to, że jest ono zrobione bez konieczności podania narkozy to duży atut. Złoty standard w badaniu struktur w obrębie puszki kopytowej motywuje do zrobienia badania w takim miejscu.

Zapewnione jest precyzyjne obrazowanie schorzeń kości oraz tkanek miękkich, co jest znaczące wówczas, gdy wcześniej postawiona diagnoza była niepewna. Po zrobieniu rezonansu można być pewnym, że technika lecznicza będzie dopasowana idealnie. Sprawdzane są również wszystkie metody rehabilitacji, podejmowane wcześniej, jak i po zrobieniu rezonansu. Badanie można zrobić także wtedy, gdy koń ma być kupiony albo sprzedany.

Dodaj komentarz