Szczoteczka w łazience i podróży – warto ją posiadać

Nieraz jest traktowana jak kolejny kosztowny gadżet. Mowa o szczoteczce elektrycznej. Polacy pod tym względem są tradycjonalistami i obstają przy szczoteczkach manualnych. Być może powodem jest to, że szczoteczki elektryczne na nasze półki sklepowe trafiły niezmiernie późno w porównaniu z innymi krajami europejskimi. Faktem jest jednakże, że stosowanie szczoteczki elektrycznej zwiększa nie jedynie komfort mycia zębów, między innymi przez skrócenie czasu korzystnego do ich wyszczotkowania. Stosowanie szczoteczek elektrycznych zwiększa w głównej mierze skuteczność mycia zębów. W rezultacie mamy porządniej wyczyszczone oraz chronione przed próchnicą zęby. W dodatku twórcy szczoteczek elektrycznych nie śpią i wciąż udoskonalają swój produkt. Nasza idealna szczoteczka ma okazję mierzyć czas mycia zębów.

Niektóre emitują sygnał dźwiękowy po każdych trzydziestu sekundach mycia. Jeżeli mamy wrażliwe zęby oraz dziąsła, to przed zbyt mocnym i intensywnym szczotkowaniem uchroni nas szczoteczka z czujnikiem siły. Funkcjonuje ona tak, iż sygnały pulsacyjne ustąpią, kiedy szczoteczka jest nazbyt mocno dociskana do przestrzeni zęba. To kłamstwo, że szczoteczka elektryczna absorbuje więcej miejsca niż sztampowa i nie nadaje się na wyjazdy służbowe czy też urlopowe. Dziś osiągalne modele pozwalają nam dbać o zęby także poza domem, co ukazuje https://oclean.pl. Na rynku można zakupić szczoteczki, które mogą pracować bez doładowania nawet godzinę.

Starczy nam to na blisko dwutygodniowy wyjazd, przy założeniu, że będziemy szczotkować dwa razy na dzień po dwie minuty. Tak w związku z tym wystarczy, iż zabierzemy ze sobą w podróż tylko trzon szczoteczki, bez tak nazywanej bazy. Szczoteczki elektroniczne najczęściej mają wmontowane na stałe akumulatory. Ich ładowanie odbywa się za wsparciem indukcji elektromagnetycznej. Tak wobec tego taka szczoteczka jest inwestycją na długie lata. Niektóre szczoteczki mają również wbudowaną diodę informującą o stopniu naładowania akumulatorów. Wskutek tego jeżeli niejednokrotnie odjeżdżamy, to przed kupnem szczoteczki, weźmy pod uwagę jak długo artykuł wytrzyma bez ładowania. Należy nie zapominać, iż po zupełnym wyczerpaniu akumulatorów szczoteczka elektroniczna ładuje się nawet do kilkunastu godzin.

Dodaj komentarz