Sztuka lekarska oraz olejki naturalne dla każdego

Termin medycyna wywodzi się z języka łacińskiego i oznacza sztukę medyczną. Nauka ta oparta jest w zasadzie na doświadczeniu lekarzy. Mieści to wszystko, co dotyczy zdrowia człowieka. Za starożytnego ojca medycyny i patrona wszelkich lekarzy uważa się Hipokratesa. W bieżących czasach nowo inaugurowane zasady medycyny oparte są już głównie na faktach. Medycyna naturalna, jak sama jej nazwa podkreśla, jest to sposób leczenia za pomocą oczywistych metod. Istotna różnica między nią, a medycyną zwyczajową polega na leczeniu nie tylko ciała ale też duszy. Kurowanie ludzi w ten sposób wymaga od lekarza kolosalnej wiedzy oraz doświadczenia.

Wypada posiadać również spory aspekt wiedzy psychologicznej i farmaceutycznej. Medycyna naturalna ma prawo nas uchronić od efektów ubocznych współcześnie użytkowanych lekarstw. Jest to perfekcyjny sposób radzenia sobie z przeróżnymi dolegliwościami. To kłopotliwe niejednokrotnie leczenia trwa o wiele dłużej niż farmakologia bądź też hospitalizacja, wobec tego też wiele ludzi poddaje z takiej formy już po kilku tygodniach. Wielu z nas zastanawia się, czym w ogóle są olejki eteryczne, jakie są tak użyteczne w medycynie naturalnej – wypróbuj także na aceite de bergamota. Olejki są mieszanką związków syntetycznych pochodzenia roślinnego. Występują one w każdej części roślinny. Ich wykorzystanie jest bardzo szerokie, od działania bakteriobójczego po lecznicze. Olejki wytwarzać jesteśmy w stanie także sami, wtenczas będziemy posiadać pewność, iż pochodzą one z surowców naturalnych. Mamy prawo je pozyskać za pomocą kilku podstawowych metod: destylacji, tłoczenia na zimno i ekstrakcji.

Zdobyte w ten sposób olejki możemy użyć do produkcji kosmetyków oraz odświeżaczy powietrza. Najczęstszą metodą leczenia, przy użyciu tych substancji, jest inhalacja. Zanim zaczniemy stosować konkretny olejek, należy porozmawiać z lekarzem, aby się dowiedzieć, w jakich ilościach i jak wielokrotnie musimy go używać. Następną znaną metodą użycia olejków są kąpiele. Jeżeli dopasujemy stosowny olejek, to uprzyjemni on nam kąpiel oraz może wzmocnić naszą klarowną odporność. Właśnie dlatego również olejki należy stosować szczególnie wtedy, gdy jesteśmy przeziębieni.

Dodaj komentarz