Usuń makijaż w domu

Tusz do rzęs i inny makijaż mogą wysuszać rzęsy, czyniąc je łamliwymi i łatwiejszymi do uszkodzenia przez cały dzień. Kiedy jesteś w domu, usuń tusz do rzęs i inny makijaż w pobliżu rzęs, aby uniknąć uszkodzenia swoich soczystych rzęs.

Choć może się to wydawać oczywiste, ważne jest również zmycie makijażu przed snem. Nawet niewielka ilość tuszu do rzęs może uszkodzić rzęsy, jeśli jest noszona przez noc, dlatego konieczne jest delikatne czyszczenie rzęs i powiek przed pójściem spać.

Przestań zrywać tusz do rzęs

Zdejmowanie tuszu do rzęs to powszechny nawyk, ale zdecydowanie nie jest to taki, który będziesz chciał zachować, jeśli cenisz sobie długie, gęste i wydatne rzęsy. Odbierając tusz do rzęs, łatwo wyrywasz rzęsy w fazie katagenu i telogenu, tymczasowo pozostawiając rzęsy cieńsze.Podobnie ważne jest, aby nie dłubać w rzęsach, nawet jeśli nie nosisz tuszu do rzęs. Delikatnie dotykaj rzęs, niezależnie od tego, czy usuwasz tusz do rzęs pod koniec dnia, czy tylko swędzisz górną powiekę. Zobacz więcej informacji https://www.trustedcosmetics.pl/odzywka-do-rzes-wady-i-zalety/

Uważaj na zalotkę

Używana prawidłowo zalotka może pomóc wydłużyć rzęsy i rozjaśnić oczy. Jednak zbyt częste używanie zalotki lub wywieranie zbyt dużego nacisku podczas podkręcania rzęs może szybko doprowadzić do ich uszkodzenia. Kiedy używasz zalotki, upewnij się, że nie szarpiesz rzęs. Nawet lekkie szarpanie może wyrwać rzęsy i uszkodzić mieszki włosowe, pozostawiając cieńsze, mniej spójne rzęsy, którym powrót do normalnej długości i pełni może zająć miesiące.

Sprawdź etykietę składników tuszu do rzęs

Ten jest absolutnie niezbędny. Tusz do rzęs samo w sobie nie uszkodzi rzęs, o tyle maskary z pewnymi składnikami mogą sprawić, że rzęsy staną się suche i łamliwe.Jeśli często nosisz tusz do rzęs, sprawdź na etykiecie, czy nie zawiera alkoholu izopropylowego lub etylowego. Oba są często używane, aby przyspieszyć wysychanie tuszu do rzęs. Chociaż same w sobie nie są niebezpieczne, mogą sprawić, że tusz do rzęs wysuszy Twoje rzęsy, przez co będą słabsze i bardziej podatne na pękanie.

Te, podobnie jak inne wysuszające chemikalia, są szczególnie rozpowszechnione w wodoodpornych tuszach do rzęs. Jeśli zauważysz, że Twoje rzęsy często są suche po nałożeniu tuszu do rzęs, warto również zmienić tusz na alternatywny tusz z naturalną, nietoksyczną i niewodoodporną formułą.

Użyj grzebienia do rzęs

Tani, łatwy w użyciu i dostępny w niemal każdym dziale kosmetycznym, grzebień do rzęs to jedno z kilku niezbędnych narzędzi, dzięki którym Twoje rzęsy będą wyglądać na dłuższe i bardziej widoczne bez podrabiania i tuszu do rzęs.

Większość grzebieni do rzęs jest wystarczająco mała, aby zmieścić się w torebce, a wiele modeli zawiera drugą szczoteczkę do brwi. Używany przez kilka minut na początku dnia, dobry grzebień może zwiększyć objętość i rozdzielić rzęsy, pomagając ograniczyć uszkodzenia związane z tuszem do rzęs.

Na zakończenie

Sposobów na wydłużenie i pogrubienie rzęs jest kilka. W tej chwili najskuteczniejszą opcją na zwiększenie wzrostu rzęs jest Latisse, zatwierdzony przez FDA lek, który nakłada się bezpośrednio na górne powieki.Chociaż inne odżywki do rzęs nie są poparte badaniami naukowymi, mogą być również pomocne, jeśli są stosowane konsekwentnie.

Poza konkretnymi zabiegami, utrzymanie zdrowej diety, stylu życia i przestrzeganie stałych nawyków pielęgnacyjnych może pomóc w wydłużeniu rzęs do maksymalnej długości. Niezależnie od wybranej opcji ważne jest, aby zachować spójność — nawet z Latisse wyniki zobaczysz dopiero po kilku miesiącach.

Dowiedz się więcej o Latisse

Stosowany codziennie, Latisse może pomóc w wydłużeniu, pogrubieniu i zauważalnie ciemniejszych rzęsach już w ciągu trzech do pięciu miesięcy. Nasz przewodnik po Latisse zawiera więcej szczegółów na temat działania Latisse, a także tego, jak można z niego korzystać, aby poprawić wygląd swoich rzęs.
Pełne serum do rzęs i brwi

To odżywcze serum od Shiseido ma dwa ciosy: nie tylko zwiększy objętość Twoich rzęs, ale także sprawi, że Twoje brwi będą wyglądać na pełniejsze — dzięki zawartemu w formule MVP, argininie (aminokwas). Nawet lepiej? Aplikator w kształcie łani stóp ułatwia dotarcie do trudno dostępnych miejsc między rzęsami oraz w linię rzęs.

Fito-medyczny odżywka do rzęs

Nieco gęstszy niż inne produkty, jest to przezroczysty żel, który łatwo nakłada się na górną linię rzęs. „Białko sojowe pomaga wzmocnić rzęsy i utrzymuje je mocniejsze i dłuższe” – mówi Nazarian.

Rzęsy, które umrą za Turbo Nocną kurację rzęs

Jasne, ta potężna mieszanka peptydów, biotyny, aloesu i planktonu tahitańskiego zwiększy długość, grubość i siłę twoich rzęs (i brwi). Ale prawdziwy powód, dla którego robimy dla niego miejsce na naszej szafce nocnej: magiczna różdżka zawiera zarówno precyzyjną końcówkę (dzięki której możesz łatwo nałożyć produkt wzdłuż górnej linii rzęs), jak i gęstszy aplikator (abyś mógł równomiernie rozprowadzić produkt od nasady aż po same końce).

Dodaj komentarz