W czym przewozić malucha? Przetestowane foteliki oraz wózki

Małe dziecko potrzebuje szczególnej opieki. Chociaż zanim nie zacznie sam chodzić, sporo czasu spędza na rękach mamy lub ewentualnie w łóżeczku, to niemniej jednak niebezużyteczne jest coś, w czym bezpiecznie będziemy w stanie przewozić dziecko. Z małym dzieckiem trzeba wychodzić na częste spacery, albowiem wzmacnia to jego system odpornościowy. W następstwie tego każdemu rodzicowi nieodzowny jest wózek. W tej kwestii nie mamy co narzekać, ponieważ wózki dziecięce to aktualnie niezły biznes i jest ich na rynku wprost zatrzęsienie. W pierwszej kolejności wózek dobieramy do ilości maluchów, które mają być nim przewożone. Istnieją albowiem wózki bliźniacze, w których jechać może dwójka dzieci. Mogą one być usadzone obok siebie bądź też jedno za drugim.

Jak najbardziej wózki dobieramy też do wieku oraz wielkości potomka. Głębokie wózki na znacznych kołach przeznaczone są dla maluszków-noworodków i niemowląt. Jeżdżą one w wózku leżąc. Z kolei starsze dzieci, które opanowały już umiejętność siedzenia, wolno przewodzić w tak zwanych spacerówkach. Wybitnie ważne jest, by sprawić hamulce w wózku oraz zadbać o to, aby był on maksymalnie stabilny.

Oprócz tego, dla maksymalnego bezpieczeństwa dziecka, zawsze zapinajmy je pasami. Jeśli jesteśmy posiadaczami samochodu, to by bezpiecznie transportować dziecko, będziemy potrzebowali fotelika. Foteliki dziecięce muszą być zgodne z normą, by zapewniały maksymalne bezpieczeństwo – wypróbuj wobec tego propozycję na recaro citylife. Przenoszenie dziecka w foteliku nie jest fanaberią, niemniej jednak wymogiem-regulują go przepisy ruchu drogowego. Dziecko, które nie ukończyło 12 lat i ma mniej aniżeli 150 cm wzrostu, musi jeździć w foteliku zapięte pasami. Duża grupa rodziców decyduje się na kupno wózka uniwersalnego, który po odczepieniu od stelaża jest równocześnie nosidełkiem oraz fotelikiem samochodowym. Wybierając trafny wózek prócz wygody potomka weźmy również pod uwagę nasz styl życia-jeśli jesteśmy niezmiernie ruchliwi, mobilni, na pewno sprawdzi się u nas wózek składany.

Dodaj komentarz