W jaki sposób urządzić udane uroczystości weselne?

W ten rewelacyjny dzień wszystko powinno wyglądać bezbłędnie. Znaczącą rolę w dekorowaniu oraz organizowaniu koncepcji wystroju wnętrz odgrywają kwiaty. Ich ilość i typ uzależnione są od osobnych preferencji. Z reguły na wesele zamawiane są kwiaty delikatne, w jasnych odcieniach, zaznaczające magię wieczoru.

Do tego są w stanie być przystrojone perełkami, kryształkami oraz świecami, tworząc pokaźniejsze składniki ozdobne – przykład na dekoracje ślubne. Polskie śluby to przeważnie dekorowanie powierzchni za młodymi, siedzącymi u szczytu stołu. To w większości wypadków połączenie dekoracji tekturowej oraz detalów florystycznych, w tej samej tematyce co reszta dekoracji kwiatowych. Udekorowanie kościoła to na ogół biały dywan, lampiony oraz bukiety na stojakach, dekoracje ławek.

Czasami spotkać wolno także altanki i wstęgi. Kwiaty należy zamówić wcześniej, zwłaszcza jeśli nie jesteśmy zdecydowani jaki mają posiadać wygląd bukiety oraz pragniemy by florysta złożył ofertę. Powinny pojawić się na miejscu uroczystości w tym samym dniu, kiedy tak właściwie jest przeprowadzana. Im następnie, tym dłużej zachowają świeżość. Przy organizowaniu wesela pierwsze co robimy, to zamawiamy na konkretny dzień salę weselną. Dawniej wesela odbywały się po największej części w remizach oraz restauracjach, dzisiaj coraz więcej pojawia się domów weselnych, bądź zajazdów specjalizujących się w weselach oraz innych imprezach okolicznościowych.

Jeżeli wybierzemy zajazd, to jesteśmy w stanie zapewnić zakwaterowanie własnym gościom na miejscu, co jest niezwykle wygodnym rozwiązaniem. Zamawiając salę weselną należy podać szacunkową ilość gości, jakich się spodziewamy. Sale specjalizujące się w takich imprezach gwarantują także catering i obsługę kelnerską. Najporządniej wybierać sale klimatyzowane, które zapewnią gościom właściwe samopoczucie przez całą zabawę. Nieodzowne jest również przeanalizowanie bliskości kwater, jeśli sala nie ma przylegających domków lub ewentualnie motelu. Po opłaceniu sali wolno zabrać się za przeanalizowanie propozycji menu, które nieraz wolno samodzielnie korygować.

Dodaj komentarz