Woda ozonowana – nowy kierunek w branży spożywczej

Woda z O3 to nowy kierunek w przemyśle spożywczym. Dlatego warto korzystać z oferty przedsiębiorstwa Ozon Food, wykonującej specjalnie opracowane systemy do ozonowania wody wykorzystywanej w przemyśle. Można wybierać systemy proste, jak i rozbudowane. Ich funkcje to: oprysk lub mycie produktów, linie technologiczne, linie sortownicze, przenośniki, kanały wodne, dezynfekcja powierzchni, dezynfekcja maszyn oraz dezynfekowanie opakowań. Prosta dezynfekcja z użyciem ozonu ma dużo atutów. Przede wszystkim ozonowanie wody przemysłowej to spora wartość, przekładająca się na dobre imię konkretnej firmy.

Cenią to albowiem klienci biznesowi, jak i konsumenci. Z zastosowaniem wody ozonowanej można wyczyścić to, co znajduje się na terenie danego zakładu. Samo dezynfekowanie zajmuje również mniej czasu aniżeli w przypadku zastosowania standardowych sposobów. To, że eliminuje się w pełni preparaty chemiczne jest na równi ważne. Właściwości ozonu umożliwiają poprawę parametrów fizyko – chemicznych, walorów smakowych, zapachowych i estetyki wody.

O3 to przykładowy z najsilniejszych utleniaczy, czyli można go zastosować do uzdatniania wody pitnej oraz wody procesowej w przemyśle. Co istotne, w trakcie ozonowania wody dochodzi do destrukcji ozonu resztkowego, trafiającego ze zbiorników kontaktowych do specjalnie zaprojektowanych destruktorów. Do tego, jak dużo atutów daje dezynfekcja wody poprzez jej ozonowanie można się przekonać już po pierwszej konsultacji z pracownikami firmy oraz po zobaczeniu tego, jakie właściwości mają poszczególne wyroby z oferty.

Urządzenia są odporne na wpływ wody, czyli w trudnych okolicznościach przemysłu spożywczego sprawdzą się świetnie. Zaprezentowane urządzenia są zautomatyzowane oraz można obsłużyć je szybko. Ozonowanie wody pozwala przedsiębiorcy posługiwać się certyfikatem „Bezpieczna Żywność”. Każda z instalacji jest zaprojektowana pod potrzeby zamawiającego, co zapewnia dużo korzyści. Można oczekiwać też na serwis. Woda ozonowana może być wykorzystana do mycia: owoców i warzyw, mięsa, ryb i owoców morza, jaj oraz nadaje się pod indywidualne wykorzystanie.

Dodaj komentarz