Wynajem auta na dłuższy czas – kto ma prawo skorzystać?

Firmy, których celem jest wypożyczanie aut, by zapewnić sobie dobre zyski muszą starać się przygotować adekwatnie interesującą, zróżnicowaną ofertę. Wobec tego również we flocie takiego przedsiębiorstwa odnajdują się nie wyłącznie tuzinkowe samochody osobowe, jakkolwiek także dostawcze, turystyczne, a nawet czasem busy. Do tego dostarczenie jest dokonywane z myślą o zaryzykowaniach takich, jak najem limuzyny, czy na przykład samochodu terenowego. I oczywiście wynajem samochodów przewiduje takie opcje. Firma prezentuje nam dodatkową szansę pożyczenia wszelkiego rodzaju oprzyrządowania, jak na przykład fotelika dla małego dziecka, nawigacji GPS, bagażnika dachowego, radioodtwarzacza, a nawet telefonu komórkowego.

Pomocnicze usługi każdej takiej wypożyczalni, to możliwość dostarczenia pojazdu we wskazane przez klienta miejsce. Tutaj większą szansę mają te firmy, które robią to nieodpłatnie, albowiem w wielu przypadkach jest to usługa, za jaką trzeba uiścić jakąkolwiek sumkę, choć nie należy ona do wysokich. Wypożyczalnie są w stanie oddać nam do dyspozycji także wykwalifikowanego kierowcę na czas podróży. Wypożyczalnie aut dysponują zawsze niezmiernie bogatymi propozycjami. Jednym z wariantów jest auto zastępcze. Jest to opcja przygotowana dla kierowców, którzy zostali poszkodowani w wypadku kolizji drogowej.

Jeżeli dany wypadek wskazuje, że jego sprawcą była postać kierująca innym pojazdem, to poszkodowany ma możliwość skorzystania z przedstawionej przez wypożyczalnię propozycji. Na miejsce zostaje dostarczony funkcjonalny pojazd, jakim od tej pory będzie poruszał się kierowca, do czasu, aż jego prywatne auto zostanie naprawione, natomiast wszelkie koszty spadają na ubezpieczyciela sprawcy kolizji. Wobec tego https://www.hitachicapital.pl/pl/wynajem-dlugoterminowy-samochodow stwarza nam ewentualność skorzystania z gratisowego samochodu zastępczego. Wszystko prowadzone jest tu zgodnie z prawem, a poszkodowany nie ponosi żadnych kosztów. Warunkiem jest tu tylko to, iż dostarczony pojazd musi być zbliżony klasą do tego rozbitego. Do tego kiedy już nasze auto będzie efektywne firma zobliguje się do odebrania auta, co oznacza, że nie będziemy musieli sami go odstawić do punktu.

Dodaj komentarz