Zatroszcz się o prywatność w domu – projektant rekomenduje rolety i żaluzje

Są państwa, w jakich intymność jest spostrzegana całkiem inaczej aniżeli jest to u na w Polsce. Nie w dowolnym kraju ludzie są tak bardzo odsunięci od sąsiadów, nie wszędzie tak istotne jest zasłanianie się przed spojrzeniem ludzi i dbanie o to, aby nasza prywatność nie była przez nikogo poznana. U nas jednakże tak jest i posiadając dom i ogród stawiamy wysokie płoty aby mimo obecności sąsiadów nie musieć skazywać się na ich oglądanie, natomiast jak chodzi o dom to często montujemy rolety albo żaluzje, które pozwalają nam na zasłonięcie się, zwłaszcza wieczorami od wzroku wścibskich sąsiadów czy przechodzących obok naszego domu przechodniów. Mimo to rola rolet oraz żaluzji jest także inna – w głównej mierze chronią nas one przed słońcem, kiedy na przykład latem jest go nadmiernie dużo i wpadając do mieszkania powoduje ono, że jest w nim jeszcze bardziej gorąco. Pytanie brzmi jednak co wybrać, rolety czy żaluzje? Kiedyś osiągalne były tylko żaluzje i nie było tego kłopotu, potem legendarne stały się rolety.

Każda z opcji ma pewne plusy jak oraz wady, zarówno pod kątem aranżacji jak oraz pod kątem wygodnym. Aranżując wnętrze mieszkalne w pewnym czasie dochodzimy do okien, na których wypada zawiesić dekoracje jednakowoż nie tylko – również pewnego rodzaju ochronę, która stanowi ochronę albo przed słońcem, albo przed oczami sąsiadów czy przechodniów będących blisko domu – tutaj pomoże http://architekt-wnetrz.biz/budowa/. W takim momencie mamy do wyboru niesłychanie wiele możliwości, począwszy od rolet zarówno wewnętrznych jak oraz zewnętrznych, przez zasłony aż do żaluzji. Dawniej wykorzystywano tylko zasłony, bowiem innych elementów dekoracyjno – zabezpieczających dla okien po prostu nie było, dziś najogromniejszy spór rozgrywa się między żaluzjami a roletami.

Każda z opcji posiada swoje pozytywy jak oraz minusy a wszystko zależy przede wszystkim od tego jaki jest nasz cel w zakładaniu takich osłon okiennych. Jeżeli chcemy na przykład zasłonić się tylko oraz wyłącznie od światła, mogąc wpuszczać do pomieszczenia drobinę światła lub pod żadnym pozorem, to rekomendujemy żaluzje, ponieważ są one regulowane pod tym kątem, a do tego wolno wybrać żaluzje zarówno poziome jak oraz pionowe z przeróżnych materiałów, też drewna, co wygląda po prostu doskonale. Jeżeli nie zależy nam na regulowaniu promieni światła a najzwyczajniej w świecie pragniemy mieć właściwą ochronę przed oczami innych, najlepsze będą rolety.

Dodaj komentarz